En renkli Yunan adalarını keşfedin!

Renkli köşeleri ile yazınıza renk ve canlılık katacak 10 Yunan adasını keşfedin!

Renkler ve yaz, yaz ve renkler! Özellikle de yazı Yunan adalarında geçirecekseniz gökyüzünün ve denizin mavisi ve güneşin sarısı doğrudan her turistin hayal dünyasını renklendirecektir. Yunan adaları ama sadece bu iki renkten ibaret değil; birçok adanın daha zengin renk paletine henüz tanık olmamışsanız bu yaz, aşağıdaki rotaları seyahat planınıza koyun ve renklere dalın ve instagramlık fotoğraflar paylaşın!

İşte karşınızda en renkli 10 Yunan adası:

1. MILOS, KLIMA KÖYÜ

Sayılı yerlileriyle Milos Adası’nın geleneksel balıkçı köyü Klima, renkli panjurlu pitoresk iki katlı evleri, parlak renkli kapıları, kayıkhane evleri ve renkli balıkçı tekneleriyle rengarenk bir ortam oluşturuyor.

2. AMORGOS

Amorgos'ta evler geleneksel Kiklad beyazına sahip olabilir, ancak renkli pencereler, kapılar, her türlü renkli detaylar, sokakları süsleyen çiçekler ve elbette denizin sonsuz mavisi, ziyaretçileri  tarafından adayı dünya çapında en renkli destinasyon listesinde yüksek sıraya yerleştiriyor. Kesin olan, Amorgos'u bir seyahat destinasyonu olarak seçerseniz, bu yıl tatilinize özel bir renk vereceği!

3. SYMI

On iki Adalar'ın en güzel adalarından biri olan Symi adası bu adaların en şirini ve renklisidir! Parlak, sıcak ve canlı renklerle boyalı, tepelere doğru tırmanan ve denizin etrafında amfi tiyatro biçiminde inşa edilmiş güzel neoklasik evleri, yaz tatiliniz için mükemmel bir ortam oluşturuyor! Kartpostal görünümlü Symi'yi keşfedin, buna değer!

4. KASTELORIZO

Küçük ve pitoresk bu Ege adası, On İki Adalar’ın mimarisinin otantik bir örneği olan konaklar, etkileyici kiliseler, geleneksel arnavut kaldırımlı sokaklar ve basamaklardan oluşan fevkalade bir tarihi yerleşimdir. Pastel renklerin paletinden renklerle boyanan neoklasik konaklar ve parlak renklerle kepenkler adaya renkli bir karakter veriyor!

5. KARPATHOS

Vahşi Ege güzelliğine sahip etkileyici Karpathos, evlerin pencere eşikleri ve sokakları, özellikle de geleneksel Olympus köyü birçok renkli dokunuşlara sahiptir.

6. SYROS

Asil Syros'ta, bazıları pastel ve bazıları daha yoğun tonlarda boyalı olan etkileyici eski konaklar ve binalar çok renkli dokunuşlarıyla çok güzel bir renk paleti oluştururlar!

7. HANYA

Hanya'nın güzel Eski Şehri’nde (Palia Poli), renkleri ayrıntılarda buluyoruz: evlerin ve küçük dükkanların renkli kapılarında, renkli masalarda, saksılarda, dar sokakları süsleyen çiçeklerde!

8. MİKONOS, KÜÇÜK VENEDİK

Mikonos'un renkli detaylı karakteristik köşeleri adaya renk verirken ve Kiklad beyazını "kırıyor".

9. SANTORİNİ

Gün batımının eşsiz rengi dışında, Santorini ziyaretçilerine sunacak birçok pastel renkli köşeye sahiptir - onları keşfetmek için sokaklarını dolaşın!

10. GİRİT, ARHANES

İrakleio’ya yaklaşık 15 kilometre mesafede, geleneksel karakterini koruyarak uluslararası alanda tanınan Girit'in en güzel dağlık geleneksel yerleşimlerinden Arhanes köyünü bulabilirsiniz. Neoklasik mimarisi, Girit ve Venedik etkilerinin bir karışımıdır! Güzel pitoresk mahalleleri, güzel renklerle boyanmış geleneksel evler süslüyor; evlerin dar sokakları ve avluları ise renkli çiçeklerle doludur!