Kışın da görmeniz gereken 5 Yunan adası

Yunan adalarını çılgın güneşli yaz tatilleriyle özdeşleştirmiş olabiliriz, ancak yavaş yavaş fikrimizi değiştirmemiz gerek. Çünkü aşağıda sıralayacağımız Yunan adalarını kışın da tatil için ziyaret edebilirsiniz

Sırasıyla kış tatiliniz için ideal Yunan adaları:

  1. Girit
  2. Korfu
  3. Siros
  4. Samos
  5. Evia

Yunan adalarından, turistlerin dikkatli gözlerinden uzakta kış tatiliniz için mükemmel beş destinasyonu sizlere sunuyoruz.

1. GİRİT

Girit, kışın - yazın gözde bir adadır. Bir süreliğine altın kumsalları ve zümrüt suları bırakıp daha yüksek bir rakıma çıkıyoruz. Jeofizik peyzajın özel çeşitliliği ve ılıman iklimi, turistlerin kışın büyük bir bölümünde Girit'i ziyaret etmelerinin nedenidir. Eşsiz mutfağı, doğa yürüyüşleri ve gezi turları için Girit'i kışın ziyaret etmeye değer.

2. KORFU (KERKYRA)

Korfu, yaz - kış dünyanın her yerinden ziyaretçileri çeken İtalyan  tarzıyla öne çıkıyor. Akdeniz'in en güzel adalarından biri olan ada, zengin, yeşil doğası ve tabi ki tarihi güzellikleriyle ile turistlerin ilgisini çekiyor.

3. SİROS

Kiklad Adaları'nın başkenti Syros, Ege'nin en güzel adalarından biridir. Ege mücevheri Syros, asaleti ve kozmopolit karakteri ile turistleri etkiliyor. Syros, güzel ve romantik bir hafta sonu için en iyi kış destinasyonlarından biridir.

4. SAMOS (SİSAM)

Samos Türkiye’ye yakın ama gerçekten eşsiz bir adadır! Özel coğrafyası sayesinde Vathi, Karlovasi ve diğer yerleşim yerlerinde de kış ağır geçer. Samos adası doğa, keşif, dağcılık ve şarap sevenler için mükemmel bir destinasyondur. Kışın ada gerçekten sakin olsa da boş değildir. Yürüyüşlerden antik Hera Tapınağı'na, Doğa Tarihi Müzesi ve Samos Şarap Müzesi ziyaretine kadar Samos’ta kışın yapabileceğiniz pek çok aktivite var.

5. EVIA (EĞRİBOZ)

Erişimi en kolay adalardan olan Evia, Atina'dan bir taş atımı uzaklıkta yer almaktadır. Eşsiz, doğal bir güzelliğe sahiptir ve yemek, gezi ve doğa yürüyüşleri için ideal bir adadır. Doğanın beyazlara büründüğü, yürüyüş, bisiklet, binicilik gibi aktiviteler için ziyaretçilerin ilgisinin azalmadığı Evia, kış tatili için uygun bir destinasyondur.

NOTLAR

Tüm konaklama yerleri düşük fiyatlarla sunulduğundan, neredeyse istediğiniz her yerde kalabilirsiniz. Ayrıca, açık kalan tavernalar, barlar ve dükkanlar turizm sezonu fiyatlarına değil "normal" fiyatlara sahiptir.

Kışın da gemiler var mı?
Evet var! Kasım ve Aralık aylarında ve tüm kış aylarında feribot seferleri vardır. Kesinlikle yaz ayları kadar yaygın değil, ancak çok sayıda var ve iyi bir planlama ile size uygun olanı bulabilirsiniz.