Selanik'ten hangi Yunan adalarına gidilir?

Selanik'i gemiyle Sporad ve Kiklad adalarına bağlayan seferler başladı.

Selanik'te turizmin gelişmesi için yaptığı katkılar saymakla bitmeyen Selanik'in Türk dostu Belediye Başkanı Yannis Buttaris'in girişimleriyle Selanik'ten Yunan adalarına gemi seferleri başladı.

Haziran ayında başlayan gemi seferleriyle; her Pazartesi Sporad adalarından olan Skiathos, Skopelos ve Allonisos'a; her Salı ve Cuma günü Kiklad adalarından sırasıyla Andros, Tinos, Mikonos, Paros, Naxos, Santorini ve nihai varış noktası olan Girit adasına  gidebilirsiniz. Gemiler özel araç da taşımaktadır.

Bu seferlerin sadece yaz ayları için geçerli olduğunu da belirtelim.

Güncelleme: 2019 yılı için feribot şirketi tarafından yapılan açıklama Selanik'ten Sporad adalarına seferlerin gerçekleşmeyeceği belirtildi.

Alternatif bir çözüm olarak şehirlerarası otobüsle Selanik'ten Volos'a gidip Volos limanından Sporad adalarına gitmek mümkündür.

Selanik-Volos otobüsle 2 saat 15 dakika sürmektedir biletler 20€'dur 

Hava yoluyla

Selanik Makedonya Havalimanı'ından aktarmasız uçuşlarla Mikonos, Santorini, Girit, Midilli, Syros, Samos, Rodos, Kos, Limnos ve Sakız adasına seferler mevcuttur.

Selanik'ten hangi adalara gidilir?

Selanik'ten hangi Yunan adalarına gidilir?

Selanik limanından Yunanistan'ın Sporad adalarına Skiathos- Skopelos ve Allonisos'a feribot seferleri olsa da her sene düzenli olarak gerçekleşmemektedir. 2018 yaz aylarında seferler mevcutken 2019 yılı için seferlerin gerçekleşmeyeceği belirtilmiştir.

Selanik'ten uçakla hangi Yunan adalarına gidilir?

Selanik havalimanından uçak seferleriyle yaz aylarında Mikonos Santorini Girit dahil olmak üzere birçok Yunan adasına aktarmasız gitmek mümkündür